Pękające pięty nie są tylko i wyłącznie defektem kosmetycznym, ale również problematyczną dolegliwością. W jaki sposób możemy się z nią uporać?

Skóra na piętach narażona jest na szybkie rogowacenie, czyli twardnienie. Zrogowaciałą skórę możemy próbować usunąć w warunkach domowych co daje małą skuteczność i krótkotrwały efekt a wręcz możemy bardziej sobie zaszkodzić i uzyskać odwrotny efekt czyli spowodujemy nagły proces nawarstwiania naskórka.

U niektórych osób mogą pojawić się także pęknięcia na piętach. Nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą sprawiać także ból, krwawić, a nawet stać się łatwym celem dla drobnoustrojów i spowodować infekcję.

 Kto narażony jest na pękające pięty?

Problem ten może dotknąć praktycznie każdego z nas. Pękające pięty często dotyczą tych osób, które nie pielęgnują swoich stóp – nie usuwają nadmiaru skóry, nie stosują nawilżających kosmetyków. W rezultacie skóra jest bardzo sucha i zaczyna pękać.

Na pękające pięty narażone są też osoby noszące niekomfortowe i niedopasowane obuwie, mające nadwagę, pracujące fizycznie. Często zdarzają się one również przy infekcjach grzybiczych oraz u osób z chorobami autoimmunologicznymi jak łuszczyca.

Domowe metody na pękające pięty

Prawidłowa pielęgnacja pięt pozwala na zmniejszenie ryzyka występowania pękających pięt i stopniowe zniwelowanie tego problemu.

Musimy pamiętać o tym, aby w odpowiedni sposób ścierać naskórek o czym poinformuje nas na pierwszej wizycie podolog w gabinecie Ekspert Stóp. Uzyskacie informacje jak prawidłowo pielęgnować swoje stopy w zależności od ich budowy anatomicznej i stylu życia. Każde stopy są inne i wymagają innej pielęgnacji dlatego ważne jest wywiad przed dobraniem odpowiedniego postępowania domowego.

Codziennie pamiętamy za to o nawilżaniu skóry stóp – dobrze nawilżona skóra jest mniej narażona na pękanie.

Leczenie pękających pięt w gabinecie podologicznym

Jeżeli jednak w domu nie jesteśmy w stanie uporać się z problemem, warto odwiedzić profesjonalny gabinet podologiczny. Na miejscu będzie można skorzystać ze specjalnego zabiegu, który będzie odbywał się w sterylnych warunkach z wykorzystaniem specjalnych narzędzi i kosmetyków. Różnica będzie widoczna od zaraz!

W naszych gabinetach Ekspert Stóp zapewniamy kompleksową obsługę – nasi specjaliści skutecznie usuną zrogowaciały naskórek, opatrzą rany i polecą odpowiednie kosmetyki, aby zadbać o skórę pięt i stóp. Zapraszamy!