Uszkodzenie płytki paznokciowej wcale nie oznacza, że musimy usunąć cały paznokieć. Obecnie do dyspozycji mamy specjalne zabiegi pozwalające na jego rekonstrukcję. To szybki, nieinwazyjny sposób na poprawę wyglądu stóp!

 Nowoczesna podologia pozwala nam na uzyskanie bardzo dobrych efektów. Dzięki niej możemy również przeprowadzić rekonstrukcję paznokcia. To specjalny zabieg polegający na odnowieniu płytki paznokciowej częściowo lub w całości w zależności od tego, z jakim rodzajem ubytku mamy do czynienia.

Rekonstrukcję paznokcia można wykonać wtedy, gdy:

  • paznokieć jest uszkodzony mechanicznie, przykładowo po urazie
  • doszło do zerwania części paznokcia
  • usunięto wrastający paznokieć
  • po zakończeniu leczenia grzybicy paznokci

Skorzystanie z rekonstrukcji ma wiele zalet. Przede wszystkim niwelujemy problem estetyczny i paznokieć może wtedy znów wyglądać ładnie. Ponadto zapobiegamy bólowi, który może pojawić się podczas dotyku paznokcia, także w skarpetkach oraz w obuwiu. W konsekwencji może dojść nawet do bolesnych obrzęków oraz zapaleń.

Jak wykonuje się konstrukcję paznokcia?

Zabieg tego rodzaju możemy wykonać w profesjonalnym gabinecie podologicznym – specjalista zadba wtedy, aby był on przeprowadzony skutecznie, sprawnie oraz bezpiecznie, w sterylnych warunkach.

Wizyta rozpoczyna się od zbadania stóp i paznokcia. Następnie specjalista przechodzi do obrobienia paznokcia tak, aby możliwa była jego rekonstrukcja. Do odbudowy wykorzystuje się specjalną masę żelową, która i stanowi protezę łączącą łożysko z naturalną płytką.

Masa żelowa przypomina naturalny paznokieć, jest trwała oraz odporna na uszkodzenia. Utwardza paznokieć i zabezpiecza przed przedostawaniem się zabrudzeń i drobnoustrojów. Uzupełniony żelem paznokieć można też malować.

Zapraszamy na rekonstrukcję paznokci do gabinetu Ekspert Stóp!

Jeżeli również masz problem z paznokciami, zachęcamy do wybrania naszego gabinetu podologicznego Ekspert Stóp. Tutaj specjaliści zajmą się Tobą profesjonalnie. Wykonujemy rekonstrukcje paznokci i innego rodzaju zabiegi podologiczne. Zapraszamy serdecznie do umówienia się na wizytę!