Pedicure to nazwa stosowana do określenia zabiegu kosmetycznego na paznokcie u stóp. Często zabieg ten łączony jest również z pielęgnacją skóry. Jednak oprócz pedicure tradycyjnego możemy spotkać się też z pedicure leczniczym czy podologicznym, czyli specjalnym zabiegiem prowadzonym przez specjalistę podologa. Czym dokładnie różnią się te dwa zabiegi?

Swoje stopy i paznokcie możemy pielęgnować w domu, ale możemy również udać się do kosmetyczki albo do specjalistycznego gabinetu podologicznego, gdzie skorzystamy z pomocy ekspertów dotyczącej zdrowia i urody stóp, w tym także z pedicure.

Zabiegi pedicure możemy podzielić zasadniczo na dwa rodzaje:

  • pedicure kosmetyczny, inaczej tradycyjny – jest to zabieg polegający na pielęgnacji stóp oraz paznokci wraz z ich ozdobieniem, na przykład pomalowaniem lakierem
  • pedicure leczniczy czy podologiczny – jest to zabieg podologiczny, który prowadzony jest przez wykwalifikowanego specjalistę, z użyciem odpowiednich narzędzi, w sterylnym otoczeniu

W wielu gabinetach podologicznych możemy skorzystać zarówno z pedicure tradycyjnego, jak i również z zabiegów podologicznych. Tak jest również w naszych gabinetach Ekspert Stóp.

Pedicure kosmetyczny

To zabieg obejmujący różne czynności, na przykład zabiegi parafinowe na stopy, peelingi, masaże, wcieranie kremów, a także skracanie i polerowanie paznokci, odsunięcie albo usuniecie narastających skórek oraz pomalowanie paznokci na wybrany przez klienta kolor.

Wobec tego pedicure kosmetyczny ma na celu pielęgnację, regenerację, a także upiększenie ciała. Możemy wykonać go samodzielnie lub u specjalisty.

Zabiegi podologiczne

Pedicure leczniczy to zabieg polegający na profesjonalnym pielęgnowaniu stóp z problemami, na przykład pękającymi piętami, kurzajkami, wrastającymi paznokciami wraz z dodatkowymi zabiegami specjalistycznymi. Pedicure w Warszawie.

Taki pedicure wykonamy tylko u eksperta – w gabinecie podologicznym. Rozpoczyna się od konsultacji i diagnostyki. Podolog wykorzystuje też wtedy specjalne narzędzia oraz preparaty. Zabiegi podologiczne dostępne w takich gabinetach nie są prowadzone w salonach kosmetycznych, gdzie będziemy mogli skorzystać głównie z pedicure kosmetycznego.