Manicure hybrydowy – bezpieczniejszy od żelu i akrylu?

Manicure hybrydowy pozwala na nadanie dłoniom piękniejszego wyglądu – możemy pomalować paznokcie na jeden kolor albo dodatkowo je ozdobić. Tak wykonany manicure może utrzymać się nawet przez 2 tygodnie, ale czy jest bezpieczniejszy od stosowania żelu i akrylu?

Dobrze wykonany manicure powinien nie tylko zdobić dłonie, ale również nie powinien znacząco pogarszać kondycji paznokci. Jednym z najbardziej bezpiecznych manicure jest manicure japoński, który polega na zastosowaniu specjalnych mineralnych pudrów wcieranych w płytkę paznokciową. Nabłyszcza ją, ale nie nadaje jej kolorów. Panie, które chciałyby mieć paznokcie ze zdobieniami, muszą więc skorzystać z jednej z innych metod. Co będzie najbezpieczniejsze?

Manicure hybrydowy – na czym to polega?

Często można spotkać się z przekonaniem, że najbezpieczniejszy manicure to manicure hybrydowy. Stosuje się wtedy specjalne lakiery hybrydowe, które są utwardzane pod lampą UV. To metoda manicure podobna do zwykłego malowania paznokci, z tym że stosujemy wtedy dodatkowy etap związany z utwardzeniem paznokci.

Manicure hybrydowy wykonuje się na naturalnej płytce paznokcia. Nie stosuje się zatem dodatkowych warstw kształtujących paznokieć, ale specjalne lakiery podkładowe. Nie można zatem przedłużyć paznokci i nadać im innego kształtu.

Czy manicure hybrydowy jest bezpieczny?

Jak wspomnieliśmy, manicure hybrydowy nie polega na nakładaniu na paznokcie dodatkowych warstw żelu albo akrylu, które ściąga się przez ścieranie płytki pilnikiem albo frezarką. Nie oznacza to jednak, że jest on całkowicie bezpieczny dla paznokci. Przy ściąganiu hybryd stosuje się duże ilości acetonu, który wysusza płytkę paznokcia.

Zatem manicure hybrydowy nie pozostaje bez wpływu na kondycję płytki paznokciowej, niemniej jednak jest on bezpieczniejszy niż akryl lub żel, które wymagają bardziej inwazyjnej metody zdjęcia takich paznokci. Dzięki zastosowaniu kosmetyków bezkwasowych w manicure hybrydowym można dodatkowo zabezpieczyć paznokcie przed pogorszeniem ich kondycji.

Zapraszamy serdecznie na manicure do naszego gabinetu!