Pedicure leczniczy

Kiedy warto wykonać pedicure leczniczy?

Pedicure leczniczy to specjalny zabieg, który polega nie tylko na nadaniom paznokciom atrakcyjnego wyglądu, ale również na poprawie kondycji stóp. Na czym dokładnie polega pedicure leczniczy i kiedy warto go wykonać?

Masz popękane pięty, kurzajki albo modzele? Twoim problemem jest wrastający paznokieć? Jeśli twoje stopy mają defekty, warto udać się do specjalisty w ich usuwaniu – podologa. To właśnie on może wykonać pedicure leczniczy, który określany jest także jako pedicure specjalistyczny. Obejmuje on pełną gamę czynności w ramach specjalistycznej pielęgnacji stóp, aby nadać im piękny wygląd i poprawić komfort.

Dzięki pedicure leczniczemu można usunąć takie dolegliwości jak:

  • odciski
  • modzele
  • wrastające paznokcie
  • pękające pięty
  • zmiany chorobowe na stopach i paznokciach
  • i inne zmiany wymagające interwencji specjalisty – podologa

 

Zabieg pedicure leczniczego składa się z kilku etapów w zależności od dolegliwości. Rozpoczyna się od usunięcia odpowiedniej ilości zrogowaciałego naskórka. Następnie podolog w odpowiedni sposób obcina paznokcie i w zależności od potrzeby zakłada specjalne opatrunki – tamponady. Kolejnym krokiem w pedicure leczniczym jest usunięcie kłopotliwych zmian typu odciski, modzele, kurzajki. Dzięki profesjonalnemu sprzętowi i fachowej obsłudze można uzyskać widoczne efekty przede wszystkim ulgę w bólu juz po pierwszej wizycie.

Pedicure leczniczy może zakończyć się nałożeniem na paznokcie pielęgnującego olejku albo klasycznym pedicure lub pedicure hybrydowy. Dzięki temu paznokcie mogą uzyskać dowolny kolor wybrany przez klienta. Można zastosować również różnego rodzaju zdobienia.

Zapraszamy na pedicure leczniczy do gabinetów Ekspert Stóp!

Zatem wtedy, gdy twoje stopy wymagają nie tylko wykonania zwykłego pedicure, ale również dodatkowych zabiegów mających na celu poprawę ich zdrowia i zwiększenie twojego komfortu, warto udać się na pedicure leczniczy.

W naszych gabinetach podologicznych Ekspert Stóp zapewniamy naszym klientom profesjonalną i kompleksową obsługę w ramach leczenia różnych dolegliwości. Zachęcamy do umówienia się na wizytę w dogodnym terminie – jesteśmy też gotowi do wizyt domowych u klienta.