Rekonstrukcja paznokci

Kiedy wskazana jest rekonstrukcja paznokci?

Paznokcie u dłoni i u stóp są narażone na różne uszkodzenia mechaniczne i wynikające z chorób. Jeśli dochodzi do popękania, naderwania lub innego ubytku w płytce paznokciowej, wskazana jest rekonstrukcja paznokcia.

Wystarczy tylko chwila, aby doszło do uszkodzenia paznokcia – źródłem problemu jest zwykle uderzenie w palec. Wtedy może dojść do poważnego ubytku, a nawet do uszkodzenia macierzy paznokcia i problemów z odrostem naturalnej płytki. Także powodem mogą być choroby, na przykład grzybice.

Jeśli dochodzi do uszkodzenia paznokcia, najlepsza będzie rekonstrukcja paznokci przeprowadzona przez profesjonalistę. Nie powinniśmy lekceważyć takiego urazu, ponieważ możemy doprowadzić wtedy do powstania bolesnego obrzęku czy stanu zapalnego wymagającego bardziej złożonego leczenia.

Na czym polega rekonstrukcja paznokcia?

Zabieg taki jak rekonstrukcja paznokci przeprowadzany jest z wykorzystaniem odpowiednich preparatów oraz narzędzi, w higienicznych warunkach, które są bardzo ważne dla zachowania pełnego bezpieczeństwa.

Rekonstrukcja polega na odpowiednim obrobieniu płytki paznokciowej, a następnie na nałożeniu na jej brakujące, uszkodzone elementy masy żelowej. Masy te są elastyczne i dobrze zabezpieczają powstałe rany przed zakażeniami. Oprócz mas żelowych do rekonstrukcji stosuje się również masy akrylowe. Tak zrekonstruowany paznokieć wygląda jak naturalny, dlatego pozbywamy się również nieestetycznego efektu.

O czym należy pamiętać po rekonstrukcji paznokcia?

  • Palec należy zabezpieczać przed nadmiernym uciskiem przez noszenie komfortowego obuwia.
  • Dla dodatkowej ochrony i większego komfortu można stosować piankowe albo silikonowe pierścienie, które zapobiegają uciskowi.
  • Przy pojawieniu się krwiaka pod paznokciem należy jak najszybciej skontaktować się z podologiem.
  • Pamiętaj o odpowiedniej higienie stóp zgodnie z zaleceniami podologa.

Jeśli również masz problemy z paznokciami u stóp albo u rąk, zapraszamy do skorzystania z oferty naszego gabinetu podologicznego Ekspert Stóp. Zapewniamy kompleksową obsługę!