Pielęgnacja pękających pięt

Pielęgnacja pękających pięt

Twoje pięty szybko rogowacieją i pękają? W takim przypadku warto pamiętać o ich odpowiedniej pielęgnacji. To bardzo ważne, ponieważ pękające pięty to nie tylko defekt kosmetyczny, ale również dolegliwość mogąca mieć poważne skutki zdrowotne.

Bruzdy pojawiające się na piętach to problem wielu osób – są one wynikiem nadmiernej suchości skóry stóp. Skóra nie ma w tym miejscu własnych gruczołów łojowych, a także mieszków włosowych, dlatego szybko traci wodę. Ma jednocześnie dużo gruczołów potowych, które mogą pogłębiać suchość i rogowacenie. Właśnie dlatego stopy należy regularnie pielęgnować.

Musimy pamiętać o tym, że dla uzyskania odpowiednich efektów pielęgnacja pękających pięt powinna odbywać się regularnie – najlepiej każdego dnia. Tylko wtedy będziemy mogli zapewnić stopom aksamitną gładkość, a sobie wyjątkowy komfort podczas każdego kroku.

Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja pękających pięt, aby zniwelować ten problem i zapobiegać mu w przyszłości?

Jeśli chcesz sie dowiedzieć jak pielęgnować pękające pięty zapraszamy na konsultacje do gabinetu Ekspert Stóp – indywidualne podejście do klienta i jego problemów pozwoli na ustalenie domowej pielęgnacji.