Manicure leczniczy

Kiedy warto udać się na manicure leczniczy?

Twoje paznokcie są kruche i łamliwe? Szybko się rozdwajają lub są uszkodzone? W takim przypadku warto pomyśleć o udaniu się na manicure leczniczy.

Zwykły manicure polega na odpowiednim ukształtowaniu płytki paznokciowej, usunięciu skórek oraz na pomalowaniu i ewentualnym ozdobieniu paznokci. Możemy wykonać go w domu albo w salonie. Manicure leczniczy to podobny zabieg, który również pozwoli nam na nadanie paznokciom pięknego wyglądu, ale jego głównym celem jest poprawa kondycji paznokci.

Manicure leczniczy – piękne i zdrowe paznokcie

Niektóre rodzaje manicure, na przykład akrylowy czy żelowy mogą wpłynąć na stan paznokci. W rezultacie płytka paznokciowa staje się cieńsza i porysowana, a tym samym bardziej podatna na uszkodzenia. Gdy chcesz, aby twoje paznokcie były jednocześnie piękne i zdrowe, manicure leczniczy będzie strzałem w dziesiątkę.

Manicure ten polega przede wszystkim na wzmocnieniu płytki paznokciowej – wobec tego w trakcie zabiegu nie używa się kosmetyków, które mogą pogorszyć jej stan. Stosuje się bezpieczne produkty bezkwasowe, które nadają paznokciom większą elastyczność i dzięki temu sprawiają, że są mniej podatne na złamania. Nadmierne usztywnienie kruchego paznokcia może spowodować, że można złamać go łatwiej.

Manicure ten zalecany jest również w przypadku mechanicznego uszkodzenia paznokci, na przykład przy złamaniach, naderwaniach płytki. Manicurzystka wypełni wtedy uszkodzenie i zabezpieczy je przed czynnikami zewnętrznymi.

Manicure leczniczy – dbanie o paznokcie w domu

Regularny manicure leczniczy w salonie jest w stanie poprawić stan paznokci w krótkim czasie. Warto jednak pamiętać o tym, że o właściwy stan paznokci powinnyśmy dbać również w domu.

Aby nadać dłoniom i paznokciom ładniejszy wygład i poprawić ich kondycję, warto stosować specjalne kosmetyki – kremy do rąk oraz olejki lub inne preparaty do paznokci. Powinny one natłuszczać i nawilżać płytkę paznokciową, ponieważ wtedy poprawiają jej elastyczność i zwiększają odporność na uszkodzenia. Należy też pamiętać o odpowiednim zabezpieczaniu paznokci i dłoni przed detergentami przez noszenie rękawic ochronnych w trakcie zmywania i sprzątania.