Pedicure specjalistyczny

Czym różni się pedicure klasyczny od specjalistycznego?

Wypielęgnowane stopy to podstawa – nie tylko wyglądają lepiej, ale również nie powodują dyskomfortu. Aby zadbać o stopy i paznokcie u stóp, warto wykonać zabieg pedicure. Do wyboru mamy dwa rodzaje tych zabiegów – klasyczny i specjalistyczny. Czym różnią się pomiędzy sobą? 

Pedicure to ogólne określenie stosowane na zabieg pielęgnacji stóp. Polega on na ich oczyszczeniu, wykonaniu czynności pielęgnacyjnych i najczęściej pomalowaniu paznokci. Warto jednak wiedzieć, że pod terminem pedicure kryje się też jeszcze jeden, bardziej złożony zabieg – to pedicure specjalistyczny, który określany jest również jako pedicure podologiczny albo leczniczy.

Czym jest pedicure klasyczny?

Pedicure klasyczny, inaczej kosmetyczny to zabieg polegający na pielęgnacji i upiększeniu zdrowych stóp. W jego ramach można wykonać peeling, masaż relaksacyjny, zabieg parafinowy, usunięcie skorek, opiłowanie i pomalowanie paznokci.

Czym jest pedicure specjalistyczny?

Z kolei pedicure specjalistyczny, inaczej podologiczny czy leczniczy to zabieg polegający na jednoczesnej pielęgnacji oraz leczeniu stóp. Wykonuje się go wtedy, gdy na stopach znajdują się niedoskonałości i zmiany, na przykład takie jak nagniotki, modzele, wrastające paznokcie czy pękające pięty.

Pedicure specjalistyczny powinien być wykonany przez wykwalifikowanego podologa, czyli specjalistę zajmującego się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń stóp. Podolog wykorzystuje odpowiednie narzędzia oraz preparaty pozwalające mu na uzyskanie optymalnych efektów.

Zatem wtedy, gdy twoje stopy wymagają odpowiedniej pielęgnacji, ale dodatkowo także leczenia, ponieważ masz różne problemy wpływające także na twój komfort, warto udać się do dobrego gabinetu podologicznego, w którym będzie można skorzystać z profesjonalnego zabiegu. Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty – zapewniamy kompleksową obsługę najlepszych podologów w Warszawie i okolicach!