Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że istnieje specjalna dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób stóp. Mowa tutaj o podologii czy też podiatrii. Czym dokładnie zajmuje się podologia i gdzie możemy skorzystać z zabiegów podologicznych?

Podologia jest dziedziną medycyny, która skupia się głównie na chorobach stóp, a także stawu skokowo-goleniowego. Nazwa ta wywodzi się z języka łacińskiego. Podolog może być lekarzem, ale może być również osobą po specjalnej szkole posiadającą odpowiednie przygotowanie do prowadzenia zabiegów podologicznych w gabinetach.

Jakie zabiegi wykonuje podolog?

Do zabiegów podologicznych zalicza się różne zabiegi, które obejmują takie dziedziny jak ortopedia, chirurgia, dermatologia, diabetologia. Podolodzy przeprowadzają zabiegi zarówno inwazyjne, jak i nieinwazyjne z wykorzystaniem specjalnych narzędzi oraz kosmetyków.

Wszystkie zabiegi przeprowadza się w sterylnych warunkach z użyciem bezpiecznych akcesoriów, co powoduje, że nie niosą one ryzyka zakażeń.

Kto powinien udać się do gabinetu podologicznego?

  • pacjenci z dolegliwościami na stopach, na przykład: odciskami, modzelami, brodawkami, wrastającymi, grzybiczymi paznokciami, pękającymi piętami, nadmierną potliwością stóp
  • pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców jak halluksy, palce krogulcze
  • pacjenci z chorobami przemiany materii, na przykład cukrzycą
  • pacjenci dotknięci chorobami skóry, kości i stawów
  • pacjenci ograniczeni ruchowo, na przykład osoby niepełnosprawne, starsze
  • pacjenci uprawiający sporty

Gdzie skorzystać z zabiegów podologicznych?

Gdy także chcesz udać się do gabinetu podologicznego, możesz zrobić to również w Polsce. Warszawa jest jednym z miast, gdzie działa wiele dobrych gabinetów, w tym nasze gabinety Ekspert Stóp. Jesteśmy dostępni w dwóch lokalizacjach w stolicy oraz w Legionowie i Sulejówku.

W naszych gabinetach można skorzystać z profesjonalnej i kompleksowej obsługi – manicure i pedicure leczniczego, zabiegów specjalistycznych, a także z manicure i pedicure klasycznego. Zapraszamy do sprawdzenia pełnej oferty!