Kurzajki mają postać nieestetycznych narośli i zwykle są dość trudne w wyleczeniu. Pojawiają się na dłoniach, a także na stopach. Gdy chcemy pozbyć się ich raz na zawsze, powinniśmy udać się do gabinetu podologicznego.

Kurzajki, inaczej brodawki, pojawiają się jako efekt zarażenia wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) – jest to dość powszechnie występujący wirus i szacuje się, że co 10 osoba jest zarażona wirusem brodawczaka. Kurzajki często mylone są z odciskami. Mogą sprawiać ból podczas chodzenia.

Kurzajkami można zarazić się przez korzystanie z tych samych przedmiotów, co osoba zarażona, na przykład ręcznika. Także możemy zrazić się nim na basenie, w saunie, w solarium.

Typy kurzajek:

  • kurzajki wałów okołopaznokciowych (brodawka zwykła typu HPV1)
  • myrmecia (spowodowane przez HPV1)
  • mozaikowe (spowodowane przez HPV2)

Kurzajki mogą sprawiać niemałe problemy w leczeniu. Możemy spróbować prowadzić kurację samodzielnie, ale często nie daje to tak dobrych rezultatów. Właśnie dlatego warto pomyśleć wtedy o udaniu się do profesjonalnego gabinetu podologicznego.

Leczenie kurzajek w domu

W sprzedaży w aptekach znajdziemy szeroką gamę preparatów przeznaczonych do leczenia kurzajek w domu. W większości jednak preparaty te usuwają zdrową skórę kalecząc ja przy tym, co sprawia dość duży ból, a niechciana zmiana pozostaje. Kurzajki, inaczej brodawki, znajdują się w głębszych warstwach skóry stąd samemu, szczególnie na stopach, jest niezwykle trudno w odpowiedni sposób się tam dostać i skutecznie usunąć. Niestety nawet mały kawałek pozostawiony powoduje że kurzajki się odnawiają. Dlatego zapraszamy do gabinetu na fachową ocenę stanu stóp i zdiagnozowanie powstałych zmian.

Leczenie kurzajek w gabinecie podologicznym

Gdy jednak nie możesz uzyskać oczekiwanego efektu leczenia w domu, warto udać się do gabinetu podologicznego.

W gabinetach stosuje się takie metody jak łyżeczkowanie kurzajek, wymrażanie ciekłym azotem, usuwanie kurzajek laserowo, elektrokoagulacja, a także metody chemiczne z użyciem bardziej stężonych kwasów niż te do kuracji domowej.

W gabinetach Ekspert Stóp zapewniamy profesjonalne leczenie z użyciem bezpiecznych i skutecznych metod. Zapraszamy!